Użytecznie i pięknie, cz. 1

kategoria: Aktualności
18.12.2015

Łazienka powinna być przede wszystkim wygodna i bezpieczna, co nie znaczy, że nie może być elegancka i estetyczna. Dzięki  rozwiązaniom Roca, które uczynią przestrzeń bardziej przyjazną nie tylko osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych, ale też dzieciom – nasza łazienka będzie także piękna. Wykorzystanie odpowiednich sprzętów, takich jak uchwyty, zaokrąglone meble, wanny z siedziskiem lub specjalne baterie, łazienka może stać się wygodna dla wszystkich, a przy okazji stylowa. Roca posiada w swojej ofercie specjalną kolekcję rozwiązań dla osób starszych lub niepełnosprawnych – Dostępną Łazienkę. Jest to seria produktów, które zapewnią kompleksową i funkcjonalną przestrzeń na wiele lat.


Dostępna Łazienka

Jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki jest miska WC. W łazience dostępnej powinna ona być zainstalowana wyżej, a deska musi mieć wytrzymałe zawiasy dla większego komfortu i bezpieczeństwa. Niezbędne są również poręcze i uchwyty, dzięki którym korzystanie z toalety będzie dużo prostsze. Praktycznym rozwiązaniem jest również montaż deski z funkcją bidetu, Multiclin, która pozwoli na oszczędzić przestrzeń i zapewni większy komfort.

Natomiast umywalka w łazience dostępnej powinna być zawieszona trochę powyżej kolan osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim i musi mieć odpowiednio wyprofilowaną krawędź, która umożliwi swobodne korzystanie. Najlepsze modele nie mają otworów przelewowych, co zapewnia dodatkową przestrzeń. Równie dobrym wyborem są baterie elektroniczne lub z uchwytem medycznym które są najwygodniejsze w użytkowaniu. Roca oferuje takie rozwiązanie w modelu Victoria, natomiast modele L20, L90, Moai lub Loft są wyposażone w specjalną fotokomórkę.

Dostępna ŁazienkaDla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, o kulach lub o ograniczonej sprawności, kąpiel w wannie może stanowić zbyt duże wyzwanie, dlatego lepszym pomysłem na aranżację strefy kąpielowej może być prysznic. Niezwykle ważnym elementem wyposażenia są poręcze, które umożliwią dostęp do prysznica z każdej strony. Konieczne jest również zainstalowanie składanego krzesełka, na które będzie się można przesiąść z wózka. Dla komfortu i bezpieczeństwa użytkowników warto zdecydować się antypoślizgowe płytki lub ultra płaski brodzik z kompozytu Terran, który można także zamontować na równi z płytkami. Z kolei dzięki instalacji prysznicowej baterii podtynkowej zyskamy więcej przestrzeni w kabinie.

A jakie są Wasze sposoby na ułatwienie korzystania z łazienki?

  1. To wszystko prawdzie i pożyteczne rady ale problem zaczyna się gdy jest bardzo mało miejsca. Problem lub okazja do wykazania się co potrafi projektant i czy paleta produktów, danego wytwórcy, jest wystarczająca.

    1. Dzień dobry,

      cieszę się, że zainteresował się Pan ostatnim wpisem na naszym blogu. Jeżeli jest Pan zainteresowany tematyką urządzania łazienki o niewielkim metrażu, polecam przedostatni poradnik Akademii Roca - Odzyskiwanie przestrzeni w łazience. Znajdzie tam Pan wiele porad związanych z aranżacją małej łazienki. Poradnik może Pan pobrać tu: http://akademiaroca.pl/odzyskiwanie-przestrzeni-w-lazience/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*