Światowy Dzień Toalet - nowe technologie, nowa jakość życia

kategoria: Porady
13.11.2015

W każdej łazience oprócz umywalki, wanny czy prysznica, musi się znaleźć toaleta. Dopiero dzięki tym wszystkim elementom każdy z nas może w zaciszu domu w odpowiedni sposób zadbać o higienę, dobry wygląd i samopoczucie. Szczególnie teraz, w listopadzie, warto pamiętać o tym, jak ważna jest toaleta w życiu każdego z nas. Zwłaszcza, że wyniki badań przeprowadzone przez Światową Organizację Toalet pokazują, że aż 40% mieszkańców globu nie ma dostępu do toalety.

Z okazji Światowego Dnia Toalet, który jest obchodzony co roku, 19 listopada, warto zastanowić się czy nie zmienić czegoś w naszej łazience. Nawet z pozoru niewielka modyfikacja może w znaczącym stopniu poprawić komfort korzystania z tego pomieszczenia, jak również obniżyć wysokość rachunków. Jest to możliwe dzięki najnowszym technologiom, które w genialny i innowacyjny sposób podnoszą jakość życia.

Stelaż podtynkowy z przyciskiem PL

Doskonałym przykładem jest unikalna technologia Rimless, dostępna jedynie w toaletach z kolekcji Gap i Nexo od Roca. Są to bezkołnierzowe miski WC bez zakamarków i ostrych krawędzi, które zapewniają lepszą dystrybucję wody i ułatwiają utrzymanie czystości. Doskonałym rozwiązaniem są deski Multiclin, zapewniające te same funkcje co bidet – może to być szczególnie korzystne w niewielkich łazienkach. Dodatkowo, pozwalają one oszczędzać wodę i energię, są również niezwykle łatwe w sprzątaniu.

Zarówno miski bezkołnierzowe, jak i toalety wellness, takie jak Multiclin, mogą być doskonałym rozwiązaniem dla rodzin wielopokoleniowych lub osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dodatkowo zapewniają oszczędność miejsca i czasu. Warto też mieć na uwadze to, że najnowocześniejsze technologie dostępne przy aranżacji łazienek są też ekologiczne i bezpieczne.
Swobodę aranżacyjną i możliwość stworzenia niebanalnego wystroju nawet małej  łazienki dają stelaże podtynkowe Roca Duplo i Duplo Compacto. Rozwiązania te nie tylko ukrywają elementy instalacyjne, ale także eksponują ceramikę i piękne dodatki. Dodatkową zaletą tych stelaży jest możliwość ustawienia spłukiwania na poziom ekologicznno-ekonomiczny - 2 /4l.   Stelaż Duplo Compacto jest zestawem dostosowanym do płytkiej zabudowy już od 9 cm.  Poza tym, możemy wybrać spośród bogatej kolekcji przycisków spłukujących Roca  PL1, PL2 i PL4. Ich ciekawy, nowoczesny design z pewnością ozdobi wnętrze łazienki.

Lubię wodę!Z okazji Światowego Dnia Toalet ustanowionego przez ONZ firma Roca oferuje aplikację "Lubię wodę"!

Podczas gdy jedna osoba w Polsce zużywa średnio ponad 120 litrów wody w łazience, w tym samym czasie na świecie 2 400 milionów ludzi cierpi z powodu braku dostępu do podstawowych urządzeń sanitarnych. Chcąc zachęcić Polaków do racjonalnego korzystania z tego zasobu naturalnego, firma Roca przygotowała aplikację umożliwiającą indywidualny pomiar zużycia wody.

 

 

 

Kliknij w infografikę, aby dowiedzieć się więcej!Światowy Dzień Toalet w liczbach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*