Mała łazienka nie musi być nudna

kategoria: Inspiracje
14.08.2015

mała łazienka remont Debba Roca

Łazienka znajduje się dziś w każdym domu. Jej historia sięga starożytnego Rzymu, Egiptu, Grecji oraz Chin. Przez wieki zmieniała się jej funkcjonalność, obecnie nie wyobrażamy sobie bez niej życia. I choć jest dla wszystkich miejscem bardzo ważnym, zazwyczaj jest też najmniejszym pomieszczeniem w domu. Często jest za mała aby zaspokoić oczekiwania wszystkich użytkowników, którzy chcą nie tylko wygodnie z niej korzystać, ale także odpocząć, zrelaksować się i nabrać energii.

 

 

Przez lata PRL-u wielkość łazienki była problemem drugorzędnym. Do szczęścia wystarczył sam fakt posiadania własnego mieszkania. Urządzenia sanitarne były kiepskiej jakości, trudno dostępne i w jednym, standardowym wymiarze. To ograniczało przestrzeń w łazience tak bardzo, że czasami można się było w niej z trudem obrócić.

Te czasy szczęśliwie minęły i choć dziś buduje się inaczej, to małe mieszkania cieszą się największym powodzeniem, a łazienka jest w nich w dalszym ciągu niewielka. Jednak jej rozmiaru nie musimy traktować jako potencjalnego problemu – warto spojrzeć na urządzenie tej przestrzeni jak na wyzwanie. W końcu, mała łazienka nie musi (a nawet nie powinna) być nudna.

Szafka DebbaJeśli planujemy remont łazienki możemy wymienić urządzenia na mniejszy rozmiar takiego samego modelu. Dobrym rozwiązaniem może być mała narożna umywalka Roca Nexo, która zastąpi zajmującą miejsce dużą umywalkę. Jeśli nie chcemy pozbawić się możliwości kąpieli, warto rozważyć zakup wanny Roca Contessa w rozmiarze 100x70 centymetrów, która jest dodatkowo wyposażona w siedzisko.

Łazienkę można też powiększyć optycznie bez kucia ścian, a jedynie porządkując przestrzeń chowając kosmetyki, środki czystości czy inne potrzebne przedmioty w szafkach podwieszanych Roca, np. z serii Gap, Dama-N czy Debba. Przygotowując się do remontu małej łazienki warto również mieć na uwadze to, że wszystkie urządzenia podwieszane, tj. kolumny, miski WC, bidety optycznie powiększają przestrzeń i dodatkowo ułatwiają utrzymanie czystości.

Miska i bidet podwieszany Dama-N Warto pamiętać, że mała łazienka „lubi” kolor i światło - najlepiej naturalne, jednak może okazać się to niemożliwe do wykonania. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będą szafki Debba, z lustrem i oświetleniem Delight LED lub lustro Dama-N, również z oświetleniem. W przypadku niewielkiej łazienki najlepsza jest jedna tonacja kolorystyczna na podłodze i ścianach. Doskonałą bazą będą więc płytki i meble w neutralnych kolorach, np. białe, szare, czarne lub w modnym ostatnio odcieniu taupe (seria Dama-N marki Roca). Należy jednak zachować umiar – ciemne barwy mogą optycznie zmniejszyć przestrzeń!

Pobierz poradnik "Odzyskiwanie przestrzeni w łazience"!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*