Łazienka skąpana w funkcjonalności i elegancji

kategoria: Inspiracje
09.01.2015

Czy również i Wy marzycie o tym, aby po aktywnym dniu zanurzyć się w ciepłej, aromatycznej kąpieli? To dla większości z nas jedna z najdoskonalszych form relaksu. Być może właśnie z tego względu trudno Wam wyobrazić sobie, że w Waszej łazience mogłoby zabraknąć ergonomicznej, nowoczesnej wanny. I chociaż posiada ona poważnego rywala w postaci kabiny prysznicowej, to według raportu opracowanego przez firmę Roca, w dalszym ciągu blisko 50% badanych (wśród których 67% stanowią kobiety) nie zrezygnowałoby z wanny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wiodący producenci armatury łazienkowej proponują szereg rozwiązań, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz bogactwa kształtów i kolorów spotkacie się więc z różnymi tworzywami, z których wykonana jest wanna. Największą popularnością w ostatnim czasie cieszą się wanny akrylowe. Nie zmienia to jednak faktu, że w dalszym ciągu ich stalowe i żeliwne odpowiedniki posiadają szerokie grono miłośników, dla których są one synonimem udanego wypoczynku i oczywiście praktyczności.

wanna-stalowa-roca-z-linii-princess-nJeszcze do niedawna w większości domów spotykaliśmy wanny stalowe. Stosunkowo lekkie, a dzięki pokryciu wysokiej jakości emalią – łatwe w pielęgnacji, od kilkudziesięciu lat goszczą w wielu domach. Ich zaletą jest szybka możliwość nagrzania ścian – wystarczy polać je gorącą wodą, by pozbyć się uczucia chłodu podczas korzystania z niezapełnionej po brzegi wanny. Do głosu dochodzi również bogactwo form, które pozwoli Wam zaaranżować łazienkę według własnego gustu. Podpowiadamy jednocześnie, że jeśli chcecie przez długi czas cieszyć się urokiem i praktycznością wanny stalowej, koniecznie sięgnijcie po produkty znanych producentów urządzeń łazienkowych. Możecie wówczas być pewni, że emalia nie ulegnie przebarwieniom i będzie wyróżniać się dużą odpornością na zarysowania.

wanna-akrylowa-wolnostojaca-roca-victoriaW latach 50-tych XX wieku pojawiły się pierwsze wanny wykonane z akrylu. Dziesięć lat później zaczęły powoli podbijać Europę. Do Polski dotarły pod koniec XX stulecia i szybko zdominowały rynek armatury łazienkowej. Wysoka plastyczność materiału sprawiła, że producenci zaczęli sięgać po różnorodne formy, do dzisiejszego dnia trafiając w gust nawet najbardziej wymagających miłośników ciekawych aranżacji. Wanny akrylowelekkie i przyjemne w dotyku (posiadają temperaturę zbliżoną do temperatury otoczenia), co szczególnie cenią sobie ich użytkownicy. Utrzymują ciepło wody przez kilkadziesiąt minut. Wyróżniają się również niezwykle gładką powierzchnią, dzięki czemu są bardzo łatwe do utrzymania w czystości i zapobiegają gromadzeniu się na ich powierzchni nieczystości. akrylowa-wanna-roca-elementZawarte w strukturze akrylu jony srebra  zabezpieczają przed rozwojem drobnoustrojów. Na uwagę zasługuje również ich dźwiękoszczelność – skutecznie tłumią hałas obecny podczas nalewania wody do wanny. Wybierając wannę akrylową wiodących producentów armatury łazienkowej możecie mieć pewność, że będziecie cieszyć się nią przez wiele lat. Wysoka jakość materiałów użytych do jej produkcji spowoduje, że wanna nie ulegnie odbarwieniom i będzie odporna na ewentualne zadrapania.

Bez względu na to, czy w Waszej łazience zagości wanna żeliwna, stalowa czy akrylowa pamiętajcie, że każda z nich wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nawet najlepsza emalia i akryl przegrywają czasem walkę z mocnymi środkami czyszczącymi. Zawarte w nich substancje powodują powstawanie plam na armaturze, a ostre granulki zarysowują powierzchnię. Z tego względu zachęcamy Was do sięgnięcia po ekologiczne, naturalne metody czyszczenia. Soda w połączeniu z sokiem cytryny i miękką ściereczką stanie się łagodna nie tylko dla wanny, ale również dla Waszej skóry oraz dla środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*