Łazienka przyjazna dziecku

kategoria: Porady
18.01.2016

Kaczka

Łazienka przyjazna dziecku powinna charakteryzować się przede wszystkim bezpieczeństwem, a także funkcjonalnością. Przy jej projektowaniu powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak zorganizować tę przestrzeń, aby była wygodna dla naszego dziecka oraz dla pozostałych członków rodziny?

Roca oferuje wiele rozwiązań łazienkowych, które łączą w sobie piękno i funkcjonalność. Dzięki nim każda łazienka będzie nie tylko nowoczesna i estetyczna, ale również dostosowana do potrzeb wszystkich mieszkańców – dorosłych i dzieci. W seriach Dama-N lub Gap  znajdują się meble o zaokrąglonych brzegach, dzięki czemu możemy mieć pewność, że dziecko nie skaleczy się o ostre kanty. Szafki, kolumny lub szuflady, to idealne miejsce do przechowywania produktów takich jak lekarstwa, środki czyszczące czy inne niebezpieczne substancje – z dala od naturalnie ciekawskich dzieci. Nie zapomnijmy też zabezpieczeniu gniazdek elektrycznych.

Zestaw łazienkowy Dama-N

Warto rozważyć instalację bezpiecznych baterii umywalkowych, prysznicowych lub wannowo-prysznicowych, które wyeliminują ryzyko poparzenia rąk, jednocześnie są łatwe w użyciu. Baterie z linii Victoria N-T, zaopatrzone w głowicę termostatyczną, dają możliwość ustawienia stałej temperatuty wody. W modelach z kolekcji L20, wyposażonych w technologię Cold Start, najpierw pojawia się zimna woda, potem stopniowo ciepła.

Jeżeli wolimy prysznic, wybierzmy antypoślizgowy ultrapłaski  i stabilny brodzik Terran. Jednak jeśli myślimy o kąpieli w wannie, rozważmy zakup modelu z dnem antypoślizgowym. Dobrym rozwiązaniem będzie również  chroniąca przed upadkiem specjalna mata.

brodzik Terran

Poza kluczową kwestią bezpieczeństwa, rodzice muszą mieć na uwadze również to, że dzieci nie zawsze mają ochotę na kąpiel lub mycie zębów. Z tego powodu warto nie tylko ustalić jej konkretną porę, ale też urozmaicić sam proces. Najmłodsi lubią kolorowe, skupiające wzrok obrazki, naklejki lub zabawki, którymi można się bawić w wannie. Kolorowy płyn do kąpieli lub pachnący szampon, czy miękki ręcznik z wizerunkiem ulubionej postaci z kreskówki mogą być bardzo pomocne w przekonaniu dziecka do umycia się po skończonej zabawie.

Łazienka to pomieszczenie, w którym zaczynamy i kończymy dzień, dlatego warto skupić się na metodach, które w znaczącym stopniu ułatwią korzystanie wszystkim, bez względu na wiek.

 

A jakie są Wasze sposoby na stworzenie łazienki przyjaznej dziecku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*