Łazienka cała biała

kategoria: Porady
22.01.2016

Zima w pełni. Jeszcze niedawno było szaro i ponuro, ale wreszcie sypnął śnieg i wszędzie zrobiło się biało. Bajkowe widoki zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu i inspirują. Po powrocie do domu nie ma nic lepszego niż kubek parującej herbaty, a wcześniej gorąca kąpiel lub prysznic. A jeśli również nasza łazienka jest cała biała? Czy musi być zimna i nieprzytulna?

W ostatnich latach w sztuce użytkowej, również w projektowaniu łazienek, dominuje minimalizm. Ten trend wynika z kilku praktycznych kwestii. Proste kształty umywalek i wanien, brak półek sprawiają, że jest mniej miejsc, na których osiada kurz. Proste w formie meble o zaoblonych kształtach są wygodne i bezpieczne. Białe lub pastelowe płytki, takie same na ścianach i podłodze, doskonale sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, optycznie je powiększając.

2

Stosując kilka prostych zabiegów możemy łatwo ożywić i ocieplić białą i minimalistyczną łazienkę. Biele, beże, kremy i jasne szarości są idealnym tłem dla wszystkich kolorów. Dlatego łatwo dopasować do nich meble i akcesoria. Na przykład szafki w kolorze drewna z wyraźnie zaznaczonymi słojami (seria Victoria marki Roca) wpłyną na nas kojąco i relaksująco. Na tle jasnych ścian ładnie będą prezentowały się również kolorowe meble, np. z serii Gap od Roca. Esencją minimalistycznego stylu są też meble z kolekcji Dama-N. Warto dobrać do nich akcesoria i ręczniki w jednym kolorze. Unikniemy wówczas zbyt dużej różnorodności.

Barwne detale ocieplą i zdynamizują biel łazienki. Doskonałym pomysłem mogą być oryginalne miski WC i bidety z serii Khroma. W kształcie przypominają wygodny fotel, dodatkowo wyposażone są w czerwone lub niebieskie deski. Ożywczym, jednocześnie praktycznym elementem może być też dostępny w kilku kolorach brodzik Terran. Wykonany jest z kompozytu, dzięki czemu można go przyciąć na dowolny wymiar.

3Cuda w łazience potrafią zdziałać dobrze zaprojektowane oświetlenie oraz lustra, sprawiające wrażenie otwartej przestrzeni. W ofercie Roca warto zwrócić uwagę na szafki z lustrem powiększającym, czy lustra z oświetleniem: seria Victoria Basic, lustra z serii Dama-N, Gap oraz szafki z lustrem z serii Debba.

A jaki jest Wasz sposób na ożywienie białej łazienki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*